آرمان پاتر
 
سینما،ادبیات،نقد،شعر نو،زندگی نامه بازیگران،دانلود،کتابهای رایگان،فانتزي،علمي تخيلي


 
نوشته شده در تاريخ شنبه سوم آذر ۱۳۸۶ توسط آرمان قادری نجار

نمایش مدارصفر درجه که از تاریخ 3/2/86 آغاز شده است و دوشنبه ۲۹/۸/۸۶ پخش آن پایان یافت،  کاردیگری ازحسن "فتحی" با مضمون تاریخی، سیاسی است كه  ضمن طرح جنگ جهانی دوم و تحلیل آن  و بازگویی مقطعی از تاریخ ایران، برای نخستین بار جنگ  را از منظر مذاهب نیز مورد بررسی قرار داده است.
 در این داستان ملودرام، "فتحی" به تقابل دو مذهب (یهود و اسلام)، دو فلسفه (شرقی و غربی)، دو اندیشه متضاد و به تقابل شخصیت ها پرداخته است. ازجمله مواردی که در این داستان ترسیم شده، تشکیل سازمان های یهودی و برخوردهای رادیکال این سازمان ها است و می توان همزیستی مسالمت آمیز ادیان را درآن مشاهده کرد.
 یکی از ویژگی های این فیلم که به جذابیت آن کمک می کند مستند بودن بخش هایی از آن و منابع تحقیقاتی داستان است. انتخاب فیلم های مستند مربوط به جنگ جهانی دوم موجب باور پذیری فیلم شده و برمخاطب تاثیر ویژه ای بر جا می گذارد و معتبر بودن منابع تحقیقاتی در کل داستان، آن را قابل قبول تر می سازد.مدار صفر درجه.آرمان پاتر http://armanpotter.blogfa.com
"این فیلم توانسته نظردولت مردان، هئیت ها و انجمن ها را به خود جلب کند به عنوان مثال رئیس هیات انجمن کلیمیان تهران با ارسال نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما، تولید و پخش این سریال را گامی درجهت ایجاد وفاق بیشتر دربین ایرانیان برشمرده چرا که به نظر وی این فیلم تصویر واقعی از تفکرات یهودیان آزاداندیش را ارائه می کند و آن ها را از تفکرات و ماهیت صهیونیزم جدا می سازد".(1) 
البته این تنها برخورد با ساخت این فیلم نیست. از آن جایی که در بخش هایی از این فیلم  به یهودیانی می پردازد که درایجاد موج مهاحرت یهودیان به فلسطین با نازی ها همدست بودند، " فشارهایی را از سوی دولت اسرائیل به دولت مجارستان وارد کرد و دولت مجارستان نیز مدعی شد که مطالب ارائه شده در فیلم با  فیلمنامه ارائه شده برای دریافت مجوز ساخت متفاوت بوده است. بنابراین با دعوت تهیه کننده سریال درخواست حذف نام سفارت مجارستان را از انتهای تیتراژکردند." (2)
البته ناگفته نماند که تهیه کننده  این فیلم علاوه بر اشاره به نو بودن فضا و قصه، مدعی است که "حرف این سریال حرف حکومت می باشد و حرف اصلی این سریال قائل شدن حقوق برای یهودیان است." (3)

البته نبايد ناگفته بگذاریم این یکی از مهمترین شاخصه های قدرت " حسن فتحی" در مقایسه با دیگران است که باعث می شود طی فیلمنامه با ایجاد انسجام درزمینه های تاریخی باعث شود بیننده با حوصله ، اتفاقات و موضوعات مختلف سریال را دنبال کند و خسته نشود. 
در طول نمایش این سریال نقدهای متفاوتی ارائه شد که در این مقوله تلاش شده است ضمن جمع بندی نقدهای مثبت و منفی وارد  برآن ، نقد نسبتا منطقی با رعایت تمام جوانب ارائه گردد:
-. مدار صفر درجه را می توان در شمار فیلم هایی محسوب کرد که علی رغم صرف هزینه بالا، دارای ساختاری است که قدرت جذب مخاطب را دارد. "فتحی" توانسته آثاری را ارائه کند که به خاطر ویژگی های خاص خود مخاطب زیادی را به خود جلب کند، وی خود را در سینما نیز به خوبی با ژانری متفاوت معرفی کرد. به طوری که  مخاطب عام نیز از او توقع یک کارخوب و جذاب را دارد. استفاده ازبازیگران با تجربه و شناخته شده و همچنین عوامل اجرایی خوب، به او کمک می کند که سریال را ازسطح استاندارد بالایی برخوردار سازد. ا لبته تبلیغات وسیع نیز به او درجذب مخاطب کمک کرده است. (4 )
- داستان دارای شروعی خوب برای جذب مخاطب به شمار می رود و قصه این قوت را دارد که با مضمون سیاسی و ساختار پلیسی خود بینندگان را به هیجان آورد تا آنان را مجبور به پیگیری موضوعات کند. (5)
- ملودرام عاطفی به کار رفته در قالب تاریخی داستان  بر جذابیت کار اضافه می کند و این اجازه را به کارگردان داده تا با این شگرد روایت گر بخشی از تاریخ ایران باشدکه  مخاطب با آن فاصله دارد. در این فیلم باورپذیری داستان دردرجه اول اهمیت قرار دارد و تاریخ از زاویه دیدکارگردان به تصویرکشیده شده است. (6 )
- محتوای این فیلم، بیانگر یک فرمول عشق اساطیری است که از دل یک قصه رمانتیک با رویکردی تاریخی خارج شده درکنار تم پلیسی و یک عشق از دست رفته و یک عشقی که  در حال شکل گیری  می باشد. 
- در بحث نقد فیلم، یک نقد به شخص کارگردان برمی گردد و نقد دیگر به نوع کاری که او ارائه کرده است . همان قدرکه فیلم سازی به ریسک پذیری بالایی نیاز دارد و دارای قواعد مشخص و مختلف برا ی موفقیت لازم است  به همان اندازه غیر قابل پیش بینی است . هر چند صحبت از کارهای "فتحی" کار آسانی نیست چرا که وی از جمله کارگردان هایی است که در طول کار خود به فرمول هایی در زمینه آثار تلویزیونی دست پیدا کرده است که بخش های محتوایی و بخش های ساختاری را در بردارد و "مدار صفر درجه" یکی از آثار خوش ساخت وی در چند ساله اخیر می باشد. "فتحی" در پردازش قصه طراحی های لازم را صورت داده و سپس به گره افکنی می پردازد بطوری که پایان داستان بر بیننده روشن نیست  از جمله توجهات وی به :
- رنگ و لعاب کار
- توجه به عنوان بندی آغاز و پایان کار
-  موسیقی هنرمندانه و تاثیر گذار
-  شعر خوب و جذاب
-  تصویربردار ی و نورپردازی خوب (7)
- استفاده بجا ازحرکات دوربین ، نماهای زیبا و هدفمند، لوکیشن متنوع، وطراحی صحنه ولباس  است .
فیلم "مدار صفر درجه" دارای نکات مثبت و نکات قابل تاملی است  که توجه به آن می توانست جذابیت های آن را از دید نقادین چندین برابر سازد. 

مدار صفر درجه.آرمان پاتر http://armanpotter.blogfa.com


از جمله نکات مثبت سریال که نقادین نیز به آن پرداخته اند و در این مقاله نیز به آن ها اشاره شده است این موارد است:
- داشتن فیلمنامه محکم با چارچوبی صحیح که بر اساس آن می تون به دکوپاژ  حساب شده دست پیدا کرد .
- طراحی مناسب لباس و صحنه باعث ملموس تر شدن فضای کار شده است.
موسیقی مناسب فضای فیلم که فضا را رویایی و در عین حال مرموز کرده است و بستری برای زیباتر جلوه دادن فضای کار را فراهم کرده است و مکمل خوبی برای فیلم شده است به خصوص قسمت هایی که درپاریس به  نمایش درآمده و موسیقی کلاسیک جلوه گاه مناسبی برای به تصویرکشیدن دردهای  مردم در زمان جنگ است.
" فردین خلعتبری"، در گفتگوی خود با روزنامه همشهری مورخ 1/6/1386 در اشاره به این نکته که موسیقی فیلم تابعی ازخود سریال است، به همین دلیل اگرسریال به خوبی ساخته شده باشد و کارگردانی، فیلمنامه و سایر عوامل جذاب باشند، موسیقی هم جذاب به نظرمی آید به خصوصیت همراهی آقای " فتحی" درتمام مدت ساخت موسیقی با آهنگساز، اشاره می کند.   
- حضور بازیگران خارجی برجذابیت کارافزوده است و موجب شده توقع مخاطب را از فیلم بالا ببرد  به طوری که در فیلم مشاهده می شود بازیگران خارجی و چهره های معروف که  درکارنامه خود بازی های قابل قبولی داشته اند، مخاطب را به محک زدن آن ها درکار ترغیب می کند  هرچند که برخی هدایت بازیگران را نقد کرده اند. اما پاسخ اين نقد را از زبان "ایرج راد" که در این سریال به خوبی ایفای نقش سفیر ایران در فرانسه را بر عهده داشته است مطرح می کنیم. وی معتقد است :
     " حضور ترکیبی  بازیگران کار بسیار مفیدی بود چرا که وقتی ایرانی ها نقش خارجی ها را در یک سریال این چنینی بازی می کنند، برای تماشاگر یک مقدار، به خاطر شناختی که روی بازیگران ایرانی دارند غیرقابل باوراست . هنرپیشه های خارجی در جایگاه خویش به عنوان یک شخصیت خارجی ایفای نقش می کنند که طبیعتا این نوع کار برای تماشاگر بیشتر قابل باوراست. چه از نظر فیزیک و چه از نظر شکل و شمایل و چه از نظر شکل و نوع رفتار و برخورد بسیاری از مسائلی که با فرهنگ آن ها مطابقت دارد ... به قول معروف آن ها  خود جنس هستند...."(8) 
از جمله نکات قابل تامل  در این سریال:
- دوبله سریال است . دراغلب نقدها به عنوان مهم ترین ضعف کارگردان برشمرده شده  است  چرا که به نظر می رسد بینده را از حال و هوای گفتاری شناخته شده  بازیگرکه به آن آشنایی کامل! دارد دور می کند و صداهای برگزیده، متناسب با شخصیت بازیگر ها نیست . اما دوبله این سریال را می توان از جمله کارهای بی نظیر دراین کار برشمرد، ازآن جایی که هر یک از هنرپیشه ها به زبان ملی خود صحبت می کنند و انتقال حس بازیگر دراین شرایط یکی از دشوارترین بخش های کار به حساب می آید و کاربرد زیر نویس نیز به طور حتم نمی توانست حس لازم را منتقل کند واز زیبایی کار می کاست، بنابراین دوبله عاقلانه ترین راه حل برای این شرایط به حساب می آید بخصوص که تطبیق گفتار با حرکات لب بازیگران که بسیار حساب شده است بیانگر و برآورد تجربه سال های طولانی فعالیت آقای "زند" در کار دوبله می باشد.
-  دیالوگ های کاربردی این سریال یکی از  نقدهایی بوده که مکرر به آن اشاره شده است. به نظر می رسد گویشی که در این فیلم انتخاب شده  برای نسلی که زیاد از آن دوره هم فاصله نگرفته بسیار نامانوس باشد. " از آن رو که به طور مشخص، معلوم نیست محاورات  به چه دوره ایی تعلق دارد. چرا که ازآن نمی توان یکی از زبان های  باستان، محاوره و یا زبان معاصر را استنباط کرد و کاربرد واژه های عربی و قرار دادن تنوین برای القای فضایی خاص تاریخی کاربرد پیداکرده است. به نظر می رسد زبان کاربردی این سریال مربوط به اواخر دورن قاجار با شد چرا که کاربرد کلمات عربی در آن به کرات وجود دارد. اما انتخاب چند واژه عربی و قراردادن تنوین در پایان آن، روش مناسبی برای القای یک فضای خاص تاریخی مناسب نیست چرا که انتقال این حس به تمهیدات عمیق تری نیاز دارد تا گذاشتن چندکلمه خیلی خاص به شیوه تصنعی در دهان بازیگران." (9)
-  در جایی دیگر به نکته خلاقیت کارگردان در زبان گفتاری داستان، اشاره شده  و زبان بازیگران را زائیده ایده کارگردان می دانند و زبان گفتاری بازیگران را  آن چیزی معرفی نمی کنند که شخصیت ها باید با آن حرف بزنند. (10)
- از طرفی  برخی ازمنتقدین کاربرد این زبان را تقلیدی از مرحوم "حاتمی" می دانند با این تفاوت که  همخوانی دیالوگ های کاربردی او را ندارد، به نظر می رسد در برخی موارد ضعف شخصیت پردازی بردوش دیالوگ ها گذاشته شده است. دیالوگ های محاوره ایی، رسمی، دیالوگ هایی که برزبان آدم های تحصیلکرده و بی سواد، خارجی و ایرانی به طور یکسان جاری است و هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند وگفتارآن متناسب با حال و هوا و فضای کلی و زمان داستان نیست. (11)
- و اما دیالوگ های فلسفی مخاطب عام را از فهم برخی از بخش های فیلم بی بهره می سازد و طبیعی است که به دنبال پی گیری آن هم نباشد و برایش اهمیتی نداشته باشد که فلاسفه شرق و غرب در چه تقابلی به سر می برند به نظر می رسد که این بخش ها تنها بیننده خاص خود (مانند: دانشجویان و علاقه مندان به فلسفه) را جذب کند.  "هر چند که اعزام دانشجو برای تحصیل فلسفه در حالی که در آن دوران به ندرت کسی تمایل به تحصیل در رشته عرفان و فلسفه داشته، و اعزام های دولتی غالبا به کشور " آلمان" بوده و افراد به طور خصوصی به " فرانسه" یا "روسیه" می رفتند نیز جزء یکی از انتقادات طرح شده، است" . (12)
- و در ادبیات این مجموعه نشانی از آن روانی ونظم گونگی ادبیات ایران قدیم، به چشم نمی آید. شخصیت ها درگفت و گوهای محاوره ای خود نیز از واژه های سخت و قلنبه ایی بهره می جویند که تنها ازادبیات رسمی و مکتوب اداری آن دوره نیز قابل هضم تر از آب درآمده است. (13)
-  دراین سریال همسر پارسا، زنی فلسطینی است که هیچ نشانه ایی از این مساله نه درنوع صحبت وی و نه دررفتارهای وی دیده نمی شود و ملیت وی در دیالوگ های بین افراد و به طور مشخص در بازپرسی هایی که از  "حبیب پارسا " صورت می گیرد، معلوم می گردد .   
-  گذشته از نقدی که  به برگرفتن طرح مساله یهودیان و چگونگی فعالیت  آژانس یهود در سطح جهان و انتقال یهودیان به سرزمین فلسطینیان بر اساس سیاست های روز نظام و رسانه ملی شده است (14)  به نظر می رسد این بحث ایدئولوژی که  محور خاص درا ین فیلم است  با مباحث درام فیلم  همخوانی ندارد. (15)
- از دیگر مسائل اساسی که می توان به آن اشاره کرد کم رنگ بودن طرح مسائل اجتماعی و نمایش نقش مردم درآن اوضاع و احوال است به جز موارد اندکی که می توان به مواردی چون: قحطی و تجاوز عوامل بیگانه به حقوق مردم، پی به اوضاع آن زمان برد، از چگونگی روابط مردم با دولت چیزدیگری مشاهده نمی شود مگر آن که خانواده "پارسا" را نمونه ایی از خروار بدانیم. چرا که کلیه منظور داستان در حیطه یک خانواده اتفاق می افتد شاید اگر شخصیت حبیب را به کس دیگری واگذار می کردند داستان واقعی تر جلوه می کرد که این شخصیت هم بسیار قابل باورنیست. "حبیب پارسا" یک تنه در مقابل انواع و اقسام آدم ها و اعتقادات می ایستد و کلاس درس را در دست دارد و به ندرت درسی ارائه می شود و جلسه به مناقشات افراد می گذرد.
- شخصیت پردازی در این سریال براساس موقعیت های انسانی نیست بلکه براساس تقسیم بندی سیاسی و مذهبی می باشد. آن چنان که طرفدار رضا خان ، آلمان نازی و صهیونیست ها در ستون همیشه بدها جای دارند.(16)
- یکی از مشکلات فیلمنامه چگونگی افشای مسائل است چرا که چگونگی افشای اطلاعات با طراحی شخصیت ها در معرفی و پرداخت آ ن ها چیزی است که در فیلمنامه چندان با هم عجین نشده است . (17) و  تیزرهای  این فیلم قصه را لو می د هد .
-  درنقد طراحی صحنه و لباس و استفاده از تنوع زوایای دوربین آن را اغراق آمیز برشمرده اند. (18) و طراحی گریم را آن چیزی که از این سریال انتظار می رود معرفی نکرده اند. (19)
- استفاده مکرر از لوکیشن شهرک سینمایی به شدت نماها را تکراری کرده است و باعث محدودیت در تصویر برداری شده و بیشتر نماها را به داخل منتقل می سازد. (20)
اما در مجموع فارغ از مولفه های منفی ارائه شده که برای آن الگوی فنی و کارشناسانه ایی نیز معرفی نشده است ، مولفه های مثبت این کار به حدی هست که بتواند از عهده مخاطبین تلویزیون برآید مولفه هایی چون: داستان مناسب ، روایت زیبا و جذاب داستان ، استفاذه از بازیگرانی که در نقش خود جای گرفته اند ، زیبایی های لوکیشن ، لباس ، گریم و.... که حاکی از شناخت  و تجربه کارگردان در پرداخت این گونه کارها ی تاریخی می باشد و در نهایت تیتراژ و کاربرد مناسب موسیقی باعث می گردد که اگرنقدی به کارهای "فتحی"  صورت می گیرد او را به سویی هدایت کند که این موارد جزیی نقد شده در کارهای او به کمترین حد خود برسد ." واز طرفی دیگر در این سریال می توان صبر و حوصله مدیران تلویزیونی را با دیدن یک سریال با کیفیت مشاهده کرد که جای تقدیر دارد . طبیعی است که صرف هزینه و زمان متناسب با شرایط تولید فیلم یا سریال ، می تواند تاثیرات مثبتی بر شرایط کمی و کیفی یک اثر بگذارد . "(21)

تحلیلی از سریال «مدار صفر درجه» در نشریه‌ای آمریكایی

نشریه وال استریت ژورنال آمریكا در شماره هفت سپتامبر خود مجموعه‌ی تلویزیونی «مدار صفر درجه» را مورد نقد و بررسی قرار داد.

وال استریت ژورنال ابتدا خلاصه‌ای از ماجرای داستان این سریال را به رشته‌ی تحریر درآورده و پس از آن محتوای آن را مورد نقد و بررسی قرار داده است كه در قسمت‌هایی از این گزارش چنین ‌آمده است: «مدار صفر درجه» داستان عشق میان یك پسر جوان ایرانی ـ فلسطینی و یك دختر فرانسوی ـ یهودی را در دوران جنگ جهانی دوم به تصویر می‌كشد كه پس از به قدرت رسیدن حزب نازی در آلمان مجبور به كوچ اجباری می‌شوند.

این مجموعه یكی از پرهزینه‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی است كه تا به حال توسط تلویزیون دولتی ایران ساخته شده است.

وال استریت ژورنال مدعی شده است: اگرچه در ظاهر داستان این مجموعه تلویزیونی مخالف سخنان محمود احمدی‌نژاد است كه هولوكاست را یك افسانه خوانده است اما در باطن این سریال نیز مانند بسیاری دیگر از مجموعه‌های تلویزیونی ساخته شده به دنبال بیان و القای پیام‌های سیاسی دولت ایران است.

این روزنامه در ادامه پس از ارایه كارنامه‌ی مختصری از كارهای حسن فتحی، سخنانی از نویسنده و كارگردان این مجموعه نقل كرده است.

«ایرانیان همواره بین یهودیان معمولی و اقلیت صهیونیست تفاوت قائل می‌شوند. به عقیده ما كشتار یهودیان بی‌گناه در جریان جنگ جهانی دوم همان قدر رقت‌انگیز است كه كشتار زنان و كودكان بی‌گناه فلسطینی.»

وال استریت ژورنال مجموعه «مدار صفر درجه» را تنها تلاش دولت ایران برای ترمیم تصویر ضد یهودی رایج از ایران می‌خواند و به نقل از محمدعلی ابطحی، از معاونان رییس‌جمهور سابق كشور می‌نویسد: ایران با ساخت این مجموعه روشی جدید برای گفت‌وگوهای سیاسی را گسترش می‌دهد كه با جهان مدرن سازگارتر است.

به نقل از این گزارش، حسن فتحی كه نویسنده فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی نیز است، چهار سال پیش با مطالعه اسناد سفارت ایران در فرانسه در زمان جنگ جهانی دوم و جریانات صدور گذرنامه ایرانی برای نجات دادن جان یهودیان، ایده ساخت این سریال را شكل داده است.

هم‌چنین وی علت انتخاب نام سریال را نیز شرایط بحرانی دنیا در آن هنگام و راه‌های محدودی كه برای جلوگیری از وقوع بحران‌های در پیش وجود داشت، عنوان كرده است.

این گزارش در پایان ضمن تمجید از نقش‌آفرینی «شهاب حسینی» در این سریال كه در شهرهای اروپایی پاریس و بوداپست نیز فیلمبرداری شده است، از ترانه تیتراژ، این مجموعه تلویزیونی به عنوان یك اثر با ارزش و محبوب نزد ایرانیان نام برده است.

نشریه وال استریت ژورنال WSG یك روزنامه بین‌المللی انگلیسی زبان است كه در نیویورك چاپ می‌شود. براساس آمار سال 2006 این نشریه روزانه 2 میلیون نسخه تیراژ داشته كه بخشی از آن در اروپا و آسیا توزیع می‌شود. هم چنین سایت این نشریه روزانه در حدود نهصد و سی یك هزار بازدیدكننده دارد.

مشاهده تصاویر و دانلود کامل سریال و تیتراژ مدار صفر درجه :

« مدار صفر درجه» كه در قالب 22 قسمت 50 دقيقه به همت حسن بشكوفه در گروه فيلم و سريال شبكه اول سيما تهيه شده است، يكي از بزرگترين مجموعه‌هاي اين شبكه در طي دو سال گذشته محسوب مي‌شود.
    اين سريال بخشي از وقايع مهم تاريخ معاصر ايران را به نمايش مي‌گذارد و داستان آن درباره‌ي مرد جوان ايراني است كه در دهه 1320 براي ادامه تحصيل به فرانسه مي‌رود. او در آن جا با دختر يهودي آشنا مي‌شود و اتفاقات بعدي رقم مي‌خورد.
    در سريال مدار صفر درجه بازيگراني چون شهاب حسيني، رويا تيموريان، لعيا زنگنه، مسعود رايگان، ايرج راد، رحيم نوروزي و ناتالي متي ( بازيگر فرانسوي ) سه بازيگر لبناني ( فواد البراهيم, هاسميك تاچچيان , پير دافر) و 13 بازيگر مجارستاني به ايفاي نقش پرداخته‌اند. 
 در«مدار صفردرجه»كه بخشي از قسمت‌هاي آن در فرانسه و بوداپست تصويربرداري شده است، «ايرج رامين‌فر»به عنوان طراح هنري و «عبدالله اسكندري» در مقام طراح گريم، «حسن فتحي»را ياري كرده‌اند.
    اين سريال همانند ديگر ساخته حسن فتحي با نام «روشنتر از خاموشي» دوبله شده است و فتحي در اين باره گفته است كه چاره‌اي جز دوبله اين سريال نداشته‌اند.
    بهرام زند مديريت دوبلاژ «مدار صفر درجه» را بر عهده داشته كه از آن به عنوان يكي از سخت‌ترين كارهايش ياد كرده است. 

لينك دانلود سريال مدار صفر درجه

قسمت 1     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 2     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 3     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 4     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5      سرور 6

قسمت 5     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 6     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 7     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 8     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5      سرور 6

قسمت 9     سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5      سرور 6

قسمت 10   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 11   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 12   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 13   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 14   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5

قسمت 15   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 16   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 17   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 18   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 19   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 20   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 21   سرور 1   سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 22   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 23   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 24   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6    

قسمت 25   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 26   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6

قسمت 27   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6    Watch Online

قسمت 28   سرور 1  سرور 2     سرور 3     سرور 4     سرور 5     سرور 6    لينك مستقيم    Watch Online

قسمت 29  سرور1   سرور2    سرور3    سرور4    سرور5   لينك مستقيم 

قسمت 30  سرور1   سرور2   سرور3   سرور4     سرور5    لينك مستقيم

موسیقی تیتراژ مدار صفر درجه

دانلود موسیقی تیتراژ مجموعه مدار صفر درجه

ترانه سرا : افشین یداللهی

آهنگساز : فردین خلعتبری

تنظیم کننده : فردین خلعتبری

خواننده : علیرضا قربانی

وقتی گریبان عدم با دست خلقت می درید

وقتی ابد چشم تو را پیش از ازل می آفرید

وقتی زمین ناز تو را در آسمان ها می کشید

وقتی عطش طعم تو را با اشک هایم می چشید

من عاشق چشمت شدم  نه عقل بود و نه دلی

چیزی نمی دانم از این دیوانگی و عاقلی

یک آن شد این عاشق شدن دنیا همان یک لحظه بود

آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانم ربود

وقتی که من عاشق شدم شیطان به نامم سجده کرد

آدم زمینی تر شد و عالم به آدم سجده کرد

من بودم و چشمان تو نه آتشی و نه گلی

چیزی نمی دانم از این دیوانگی و عاقلی1- ایران، شماره 3672 ، تاریخ 6/4/1386، صفحه 24
2- {( اعتدال، شماره 790 ، تاریخ 6/4/1386، صفحه 1 ) این مطلب در روزنامه قدس نیز چاپ شده است }
3- بانی فیلم ، شماره 965، تاریخ 6/4/1386، صفحه 10
4- اعتماد، شماره 1399، تاریخ 1/3/86 ، صفحه 10
5- جام جم، شماره 1998 ، 24/2/86 ، صفحه 16
6- اعتماد، همان منبع، صفحه 10 
7- جام جم ، شماره  2019 ، تاریخ 20/3/ 86 صفحه 9
8- بانی فیلم ، شماره 989، تاریخ 3/5/1386 صفحه 10
9- ابتکار ، شماره 934، تاریخ 24/3/86، صفحه 10
10- اعتماد ، شماره 1399، تاریخ 1/3/86 ، صفحه 10 
11- نشریه حزب الله ، شماره 154، 31//1386، صفحه 16 ، به این نکته نیز در مجله سروش  شماره 1321 ، مورخ 20/5/1386 ، صفحه 48 اشاره شده است.
12- مجله سروش  شماره 1321 ، مورخ 20/5/1386 ، صفحه 49
13- روزنامه شرق ،تاریخ 2/5/1386
14- مجله سروش  شماره 1321 ، مورخ 20/5/1386 ، صفحه 48
15- نشریه حزب الله ، همان منبع و صفحه
16- روزنامه شرق ،تاریخ 2/5/1386
17- اعتماد ، شماره 1399، تاریخ 1/3/86 ، صفحه 10 
18- نشریه حزب الله همان منبع و  صفحه
19- اعتماد ، شماره 1399، تاریخ 1/3/86 ، صفحه 10
20-  جام جم ، شماره 2019 ، تاریخ 20/3/1386،  صفحه 9
21- روزنامه بانی فیلم ، تاریخ 3/6/1386

وبلاگ : سريال مدار صفر درجه در وبلاگ آرمان پاتر


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک